• Overview
 • Trip Outline
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
 • FAQ

DETAJET E TURIT

Dita e pare

Takimi me shoqëruesin e grupit 2 orë përpara fluturimit. Udhëtimi me avion direkt Tiranë - Paris.

Mbërritja në aeroportin Beauvais të Parisit.  Transferimi për në hotel. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e dyte

Mëngjesi në hotel. Paradite do të bëjmë vizitë panoramike të Parisit ku do të shikohen Opera de Garnier, Sheshi Place Vendome, Bulevardi i madh, Harku i triumfit i Shën Denisit dhe Shën Mëhillit, Sheshi i Republikës, si dhe Sheshi i Bastijës. Do kalojmë nga Rue de Rivoli edhe do vizitojmë Bashkinë e Parisit si dhe Katedralen e Notre Dame. Do të vazhdojmë vizitën në Muzeum e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

 

Dita e trete

Mëngjesi në hotel. Gjatë ditës do të bëjmë vizitë në La Defence, Harkun e Triumfit, Sheshin Trokadero, Bulevardi Champs Elysees si dhe Sheshi Place de la Concorde, Kopshtet Tyleri, Pallati i invalideve si dhe Varri i Napoleonit. Në pasdite, shëtitje me anije në lumin e Senës. Kthimi dhe akomodimi në hotel. Dreka e lire per te gjithe personat qe deshirojne te qendrojne perseri ne qender te Parisit mund te perdorin transportin publik me sugjerimin e guides sone.

 

Dita e katert

Mëngjesi në hotel. Paradite opsionale do te jetë visita në Chateau de Versailles. Gjatë drekës do do vizitohen Pallati i Luxemburgut, Tour de Montparnasse si dhe Bazilika e Sacre Coeur. Fluturimi direkt Paris – Tiranë.

 

Ne pagese perfshihen :

Udhetimi vajtje – ardhje me avion

Transfertat dhe shetitjet me autobus

Akomodim ne hotel per 3 nete qendrimi

Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit

Shoqerues shqiptar gjate qendrimit jashte Shqiperise

No details found.

No details found.

No details found.

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Price
  Start
  End
  1 - 100 Pax
   
  Available Seats: 100

  Adult ( 1 - 100 Pax ) 369.00 0.00 /Person

  - +

No Details Found