• Overview
  • Trip Outline
  • Trip Includes
  • Trip Excludes
  • Booking
  • FAQ

PROGRAMI:


► Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një
ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne
shetitoren buze lumit .Me pas ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e
Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën
mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të
konsumuar edhe drekën . Mepas kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të
shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale
shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.
Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni
mbrëmjen.


-Dita e dytë:


Pas mëngjesit në hotel nisemi në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i
lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e
skive deri ne oret e pasdites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per
perdorimin e skive .Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me ndalesa per kafe gjate rruges .
Mberritja ne Tirane rreth oren 21:30. Fundi i sherbimit tone.

No details found.

No details found.

No details found.

Please wait...

No Details Found