• Overview
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
Hoteli Mayor (Aquis) Pelekas është me 5 Yje dhe ndodhet në gjirin e Kontogialos, në afërsi të fshatit Pelekas, rreth 1.5 km larg fshatit, 15 km larg qytetit të Korfuzit. Plazhi i Kontogialos ka një gjatësi prej 360 metrash dhe hoteli ka direkt dalje në det. Hoteli është ndërtuar në vitin 1998 dhe në total ka 181 dhoma. Ato janë të shtrira në godinën kryesore edhe tek godinat e tjera përreth ose tek shtëpizat e vogla që gjenden përreth hotelit. Restaurimi i fundit i hotelit është bërë në vitin 2009 dhe ajo konsistonte në ndryshimin e aredimit të dhomave.
 • Facilitetet e hotelit:
 • Internet Wi-fi përgjatë gjithë hotelit falas;
 • Parking;
 • Shërbim këmbimi valute;
 • Shërbim transferte për të fshati i Pelekas falas;
 • Sistem zgjimi wake-up call;
 • Peshqirë për plazh edhe për pishinë;
 • Shërbim lavanterie;
 • Shërbim për mbajtjen e fëmijëve;
 • Doktor në dispozicion nqs do të jetë e nevojshme;
 • Printer, fax, fotokopje, laptop me qera;
 • Mini market/ Dyqan me qera;
Facilitetet sportive:
 • Pishinë e jashtme me ujë të rrjedhshëm;
 • Pishinë për fëmijët;
 • Kinds Club;
 • Kënd lojrash për fëmijët;
 • Amfiteatër i hapur;
 • Program animacioni;
 • Program zbavitje dhe argëtimi gjatë darkës;
 • Volejboll plazhi;
 • Palestër;
 • Ping pong;
 • Masazh;
 • Baza All Inclusive:
Vakti i Mëngjesit bufe: Shërbehet nga ora 07:00 – 10:00 am;
 1. Vakti i Drekës bufe: Shërbehet nga ora 12:30 – 14:30 am;
 1. Çaji i pasdites edhe snacks: Shërbehet nga ora 16:00 – 18:00 pm dhe konsiston në çaj, kafe, biskota edhe mini-sanduiçe;
 1. Vakti i Darkës: Shërbehet nga ora 19:00 – 21:30 am;
 1. Pije freskuese edhe akullore shërbehen nga ora 10:00 am– 23:00 pm
 • Gjatë vakteve pijet freskuese edhe alkolike vendase janë të përfshira si birrë ne kriko, verë në gotë, pijë të ndryshme freskuese, ujë të rrjedhshëm, të pijshëm, çaj edhe kafe filtër;
 • Në total hoteli disponon 2 bare, 1 në pishinë që quhet “Laguna” edhe tjetri brënda godinës kryesore dhe quhet “Orpheus”. Restorantet e hotelit janë 2 dhe ato quhen  “Pergola” që është edhe restoranti kryesor i hotelit ku shërbehen edhe vaktet që janë të përfshira në akomodim, ndërsa tjetri quhet “Olive Tree”, i cili është një restorant a la carté;
 • Facilitetet e dhomave:
 1. Dhomat standarte me Pamje nga Toka;
 • Të gjitha këto dhoma janë të rinovuara, të dekoruara rishtazi dhe të restauruara me të gjitha facilitetet moderne. Ato konsistojnë në një dhomë gjumi me një krevat dopio edhe një tualet me dush. Këto dhoma mund të akomodojnë deri në 3 persona;
 • -       Ajër i kondicionuar individual për çdo dhomë;
 • -       Televizor LCD me antenë satelitore;
 • -       DVD;
 • -       Telefon;
 • -       Internet Wi-fi në dhomë falas;
 • -       Frigorifer i vogël;
 • -       Tharëse flokësh;
 1. Dhomat standarte me Pamje nga Deti;
 • Të gjitha këto dhoma janë të rinovuara, të dekoruara rishtazi dhe të restauruara me të gjitha facilitetet modern. Ato konsistojnë në një dhomë gjumi me një krevat dopio edhe një tualet me dush. Këto dhoma mund të akomodojnë deri në 3 persona ose 2 të rritur edhe 2 fëmijë. Fëmija i dytë do akomodohet në 1 kolltuk që hapet;
 • -       Ajër i kondicionuar individual për çdo dhomë;
 • -       Televizor LCD me antenë satelitore;
 • -       DVD;
 • -       Telefon;
 • -       Internet Wi-fi në dhomë falas;
 • -       Frigorifer i vogël;
 • -       Tharëse flokësh;
 • Akomodimi ne hotel
 • Sherbimi All Inclusive
 • Taksa e turistit paguhet ne hotel
 • Transporti vajtje - ardhje
Please wait...