• Overview
 • Trip Outline
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
 • FAQ

PROGRAMI:

- Dita e parë:

Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Më pas na pret qyteti i Shkupit, i vendosur rreth 25 km larg Tetovës. Vizita jone fillon nga shtëpia e Nënë Terezës, për të kaluar më pas tek sheshi i shatërvanëvë “Aleksandri i Madh”, Ura e Gurit, Ura e Artistëve, Blloku i Muzeve, Carshia e Vjeter, etj. Pasi t’i kemi marrë më të mirën e Shkupit nisemi drejt Tetovës, ku do të kemi mundësi të prekim atraksionet turistike më të bukura të qytetit. Akomodohemi në NB HOTEL SPA 5*, ku mund të shfrytëzojmë lehtësirat e hotelit si: pishina dimërore, sauna, jacuzzi dhe banja turke. Darka në restorantin e hotelit dhe mbremja e lirë.

-Dita e dyte:

Pas mëngjesit në hotel do të udhëtojmë drejt qendres se skijimit ne Kodren e Diellit (30 min larg Tetoves). E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit). Qendrim i lire per te ushtruar sportin e skijimit ku nuk mungojne dhe sugjerimet e guides. Pas drekes, nisja drejt Tiranes. Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Tiranë në mbrëmje. Fundi i shërbimit tonë!

No details found.

No details found.

No details found.

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Price
  Start
  End
  1 - 100 Pax
   
  Available Seats: 100

  Adult ( 1 - 100 Pax ) 55.00 0.00 /Person

  - +

No Details Found