• Overview
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
Hoteli Ariti Grand është me 4 Yje dhe ndodhet në Kanoni, në zonën më të bukur në Korfuz, e cila është e ngritur në një kodër. Hoteli ndodhet në qytetin e Korfuzit, qendra e së cilit është vetëm 3,5 km larg qendrës së qytetit, “Sheshit të Hajdutëve”. Largësia nga Aeroporti i vetëm i ishullit është vetëm 2 km. Hoteli është ndërtuar në 1976-ën dhe është rinovuar totalisht në vitin 2008. Hoteli është i përbërë nga 156 dhoma, nga të cilat 91 janë dhoma standarte, 24 apartamente dhe 4 suita. Hoteli gjendet shumë afër me disa nga pikat kryesore atraktive të ishullit si Kanoni 200 metra larg, Shën Mëria e Shkëmbinjve, Pontikonisi vetëm 1 km, Kalaja e re dhe e Vjetër e ishullit vetëm 3,5 km. Facilitetet e hotelit:
 • Dhoma me ajër të kondicionuar
 •    2 Dhoma Konferencash
 •    2 Bare
 • Restorant në hotel
 • Kafe në hollin kryesor të hotelit
 • Internet në zonat publike, i cili është pa pagesë
 • Shërbim mjekesor kur është nevoja
 • Parking falas
 • Kasafortë te recepsioni
 • Pishinë të jashtmë
 • Peshqira për pishinën ofrohen në recepsion
 • Fusha Tenisi vetëm 150 larg hotelit
Facilitetet e dhomave:
 • Të gjitha dhomat dhe Suitat kanë ballkon privat me pamje nga laguna ose nga mali.
 • Tualet të bollshëm
 •  Shapka për tualetin
 • Tharëse flokësh
 • Televizor
 • Internet Wi-Fi falas
 • Telefon
 • Sistem zgjimi “Wake up call”  nqs e dëshironi
 • Shërbim dhomë nqs e dëshironi.
 • Akomodimi ne hotel
 •  Sherbimi  me mengjes
 • Taksa e turistit paguhet ne hotel
 • Transporti vajtje - ardhje
Please wait...