• Overview
 • Trip Includes
 • Trip Excludes
 • Booking
Nje perzierje tradicionale dhe bashkekohore, Marrakech ju premton perjetimin e ndjesive te pakrahasueshme. Shëtisni nëpër Jemaa El Fna, pazaret me ngjyrat e tyre të ndritshme dhe aromat orientale, admironi pasurinë arkitekturore të Medinës duke vizituar një nga riadat e saj të shumta, pallate të vogla orientale të organizuara rreth një oborri qendror, ose të relaksoheni në Menara, një kopsht i madh me pishine, tipik i qyetit. Udhëtime në karroca të kuzhinuara, tarraca qe ofrojne pamje mahnitese, dhe aktivitete të tjera si ditën ashtu edhe natën, do ta bejne udhetimin tuaj ne Marrakech te paharrueshem. E vendosur në Marrakech (Hivernage), Amani Hôtel Appart është 15-minuta në këmbë nga Palais des Congres dhe Menara Mall. Ky hotel familjar është 2.2 mi (3.6 km) nga Jemaa el-Fnaa dhe 2.4 mi (3.8 km) nga Xhennete Menara. Ndjehuni si ne shtepi duke shijuar kuzhinen tradicionale tek Karma, nje nga dy restorantet e hotelit . Hoteli ka 37 dhoma te pajisura me ajer te kondicionuar, minibar, televizor etj. Facilitete te tjera si qendra e SPA, pishina, sauna, bicikleta te cilat mund ti merrni me qera do ta bejne qendrimin tuaj te paharrueshem.
 • Fluturimi Tirane – Marrakech – Tirane
 • Bagazh dore
 • Akomodimi ne hotel per 7 nete
 • Sherbimi me mengjes
 • Viza hyrese
 • Siguracioni I shendetit ne udhetim
 • Transferta aeroport – hotel – aeroport
 • Drekat, Darkat, Pijet
Please wait...